TIKŠANĀS VIETA VISIEM PASAULES RŪVENIEŠIEM


TIKŠANĀS VIETA VISIEM PASAULES RŪVENIEŠIEM

„TĀLAVAS TAURĒTĀJS”- Simtgades Dziesmu un deju svētku pūtēju orķestru konkursa laureāts.

„TĀLAVAS TAURĒTĀJS”- Simtgades Dziesmu un deju svētku pūtēju orķestru konkursa laureāts.

2. jūnijā Lielajā Ģildē ar tiešraidi Latvijas Radio programmā Klasika notika Latvijas pūtēju orķestru konkurss, kurā sacentās 25 labākie pūtēju orķestri no visas Latvijas. Orķestru sniegumu vērtēja starptautiska žūrija, kuras sastāvā bija Guntis Kumačevs, Andris Vecumnieks, Timo Kotilainens (Timo Kotilainen, Somija), Daiņus Pavilonis (Dainius Pavilionis, Lietuva), Andreja Šolara (Andreja Šolar, Slovēnija). Kolektīvi sacentās trīs grūtības pakāpēs.

Andris Vecumnieks, žūrijas priekšsēdētājs uzreiz pēc apbalvošanas teica: ”Ir gandarījums un patīkams nogurums - kā pēc labi padarīta darba. Vislielākais prieks man ir nevis par augstākās grūtības - 5. grupas - kolektīviem, bet tieši par 3. grupas kolektīviem – šie orķestri ir uz pareizā ceļa. Katrā ziņā, ik viens orķestris, kurš jebkurā Latvijas novadā eksistē ir kā kultūras zīme un mūsu identitātes izpausme. Jo vairāk orķestru, jo vairāk mēs varam būt lepni, ka mēs esam ne tikai dziedoša un dejojoša, bet arī spēlējoša tauta!”
Andreja Šolara (Slovēnija), diriģente: “Esmu pārsteigta par labo pūtēju orķestru līmeni. Mani priecē tas, ka orķestru dalībnieku vidū redzēju bērnus un jauniešus, kā arī augstu vērtēju to, ka kolektīvu sniegumā skanēja ļoti daudz latviešu komponistu mūzikas.”

Rūjienas kultūras nama pūtēju orķestris "Tālavas Taurētājs" (diriģents Gvido Brenčevs) 3.grūtības pakāpes grupā ieguva 1.vietu. Apsveicam!

10:11