TIKŠANĀS VIETA VISIEM PASAULES RŪVENIEŠIEM


TIKŠANĀS VIETA VISIEM PASAULES RŪVENIEŠIEM

Gaidāmo svētku moto: Spīdi, Rūjiena!

Gaidāmo svētku moto: Spīdi, Rūjiena!
Autors: Māra Rone
Datums: 20.02.2018
Izdevums: Liesma
Rubrika: Rūjienietis
«Organizējot Rūjienas novada kultūras un tūrisma centra darbu, šā gada pasākumu plānos esam iezīmējuši vairākus spilgtus akcentus. Lai viss izdotos, nepieciešams komandas darbs. Kultūras un tūrisma centrā apvienotas četras iestādes — kultūras nams, izstāžu zāle, tautskola un tūrisma centrs. Pavisam kopā esam vienpadsmit darbinieki, kuri vienmēr gatavi būt ierindā un kopā radoši strādāt!» — tā, sākot sarunu, saka Rūjienas novada kultūras un tūrisma centra vadītāja GUNA ĶIBERE.

Estrāde — jaunas iespējas

Plānojam, ka 2. jūnijā notiks svinīga jaunās estrādes atklāšana. Tie būs Rūjienas vārda dienas un reizē arī Rūjienas Saldējuma svētki. Jaunās estrādes apdzīvošana un tās tradīciju iedzīvināšana visiem kopā būs nopietns izaicinājums, jo vairākus gadus šajā vietā nav notikuši kultūras pasākumi. Estrāde bija gan fiziski, gan arī morāli novecojusi. Pēdējos gados visi novada nozīmīgākie svētki notika pilsētas centrā, bet nu arī Rūjienas un tās apkārtnes ļaudīm būs skaista vieta, kur baudīt kultūras pasākumus, zaļumballes un justies ērti pievilcīgā vidē. Atjaunotajā estrādē šovasar plānojam vairākas brīvdabas teātra izrādes, koncertus, cirka izrādi un vairākas zaļumballes. Ceram, ka jauno, kopējo atpūtas vidi ar interesantiem pasākumiem padarīsim populāru un kupli apmeklētu.

Amatu sēta — amatniecības tradīciju turpināšanai

Daudz darba un izdomas prasa iecere par Rūjienas Amatu sētu, kuras izveide tuvākajos gados notiks piecu koka ēku kompleksā Rīgas ielā 8. Pašlaik visa uzmanība ir veltīta projekta izstrādei. Esam tikušies ar arhitektiem, kurus iepazīstinājām ar mūsu vīziju par šo vietu. Ir pirmās skices, kuras sākam apspriest. Ceram, ka šī gada laikā pirmais skiču projekts būs gatavs. Ticam, ka Amatu sēta būs kā pērle pilsētas centrā. Tur būs vieta gan kultūras pasākumiem, gan arī vietējo amatnieku, mājražotāju un zemnieku ražojumu tirdziņiem, darbnīcām un meistarklasēm. Tā kā Rūjiena izsenis ir bagāta ar amatniekiem un dažādu arodu pratējiem, tad šī būs pati labākā vieta, kur šīs tradīcijas atkal godā celt un tālāk nodot nākamajām paaudzēm.

Rūjienas novada recepšu grāmata

Iesākts darbs pie Rūjienas amatnieku biedrības «Rūzele» ieceres izdot grāmatu, kurā būs apkopotas tradicionālās receptes — raksturīgas Rūjienai un tās apkārtnei. Grāmatā nebūs receptes no pavārgrāmatām, bet gan no Rūjienas novada virtuvēm laukos un pilsētā.

Esam aicinājuši iedzīvotājus aktīvi piedalīties šī izdevuma radīšanā. Joprojām gaidām atmiņu stāstus par to, ko un kā virtuvē gatavoja vecāki un vecvecāki, kas palicis atmiņā no vecmāmiņas gardumiem un kāda bija jūsu bērnības garša. Rakstiet uz e-pastu: guna.kibere@rujiena.lv vai arī zvaniet pa tālruni 29464888. Esmu ļoti priecīga par visiem, kuri jau atsaukušies. Paldies tiem, kuri pieteikušies brīvprātīgi palīdzēt grāmatas veidošanā. Ļoti gaidām vēl receptes un stāstus šai grāmatai.

Modernās tehnoloģijas

— praksē

Šogad Rūjienas izstāžu zālē ienāks jaunas tehnoloģijas, lai apmeklētājiem būtu ērti pieejama informācija, ko par mūsu puses vēsturi un ļaudīm apkopojusi izstāžu zāles vadītāja Līga Siliņa. Ar interaktīvā stenda palīdzību būs ērtāk iegūt informāciju par Rūjienas novada populārākajiem māksliniekiem un zināmākajām personībām, kā arī vērot dažādus jau agrāk un tagad veidotus video ierakstus. Vēl izstāžu zāle tiks papildināta ar jaunu kolekciju, ko Rūjienai dāvinājusi bijusī rūjieniete.

Samērā prāvs finansējums atvēlēts, lai arī Rūjienas kultūras namā vēl vairāk ieviestu multimediju tehnoloģijas dažādu sarīkojumu vizuālajā noformējumā. Būs jauni gaismu prožektori, pultis un vēl citi tehniski uzlabojumi, lai kultūras nama pasākumi skatītājiem sagādātu vēl lielāku emocionālo baudījumu.

Tā kā šis ir Latvijas Dziesmu un deju svētku gads, tad, plānojot budžetu, neesam aizmirsuši arī savus amatieru kolektīvus. Tiks gan papildinātas kolektīvu tērpu kolekcijas, gan nodrošināta līdzdalība tautai tik nozīmīgajā pasākumā.

Mūsu Ēvaldam Siliņam!

Rūjienā visu cienītajam komponistam un skolotājam, pirmajam Rūjienas Goda pilsonim Ēvaldam Siliņam 2019. gada 9. martā apritēs 100. dzimšanas diena. To atzīmēsim, atklājot maestro veltītu pieminekli. Pašlaik mūsu rīcībā jau ir šā pieminekļa skices un makets. Notiek arī aktīva papildu finansējuma meklēšana dažādos fondos.

Pilsētas svētkiem esam jau gatavi!

Katru gadu augusta pirmās nedēļas nogalē svinam Rūjienas pilsētas svētkus. Lai arī var likties, ka tas ir tik tālu, tomēr mums svētku programma jau ir gatava. Darba grupa sanāk kopā reizi mēnesī, lai radošās idejas soli pa solim pārvērstu reālos darbos.

Par šā gada svētku simbolu esam izvēlējušies saulespuķi un svētku moto skan: Spīdi, Rūjiena! Saulespuķe likās ļoti simboliska un arī Latvijas simtgadei atbilstoša. Katrā lielā saulespuķē ir līdz pat 1000 sēkliņām, kura katra atkal rada jaunus tūkstošus. Saulespuķe ir Saules zieds. Savā zemē mēs kā saules stari spīdam ar saviem labajiem darbiem. Jo to vairāk, jo arī lepnums par cilvēkiem lielāks.

Jau sagādātas saulespuķu sēklas. Tās safasētas nelielās grāmatzīmes formāta paciņās un jau martā būs pieejamas ikvienam Rūjienas novada iedzīvotājam, kurš vēlēsies izaudzēt savu saulespuķi un padarīt mūsu pilsētas svētkus un mūsu dzīves vidi vēl košāku. Lielas un mazas saulespuķes būs ne tikai piemājas dārzos un pilsētas apstādījumos, bet arī vietējie uzņēmēji, amatnieki un mājražotāji ir aicināti radoši izpausties, ietverot šo simbolu rotās, suvenīros, kulinārajos izstrādājumos un pat Rūjienas saldējuma tortēs.

Ziemeļu stīga un jauniešu balles

Tūrisma informācijas centrā šogad īpaši akcentēsim Ziemeļu stīgu — tas ir ceļš gar Igaunijas pierobežu no Ainažiem līdz Alūksnei, kas vijas cauri Salacgrīvas, Alojas, Mazsalacas, Rūjienas, Naukšēnu, Valkas, Apes un Alūksnes novadam. Piedāvāsim jaunus maršrutus un izcelsim interesantākos apskates objektus, dosim jaunas iespējas reģiona apceļošanai. Pavasarī labiekārtosim un atklāsim jaunu velomaršrutu Vidzemes Tūrisma asociācijas vadītajā projektā «Zaļie ceļi». Jau tagad kādu daļu no šī projekta varam redzēt Viestura laukumā Rūjienā. Būs arī atpūtas vieta un informācijas stends par dzelzceļa vēsturi.

Mūsu mājaslapas tūrisma sadaļas informācija līdz šim tūristiem bija pieejama latviešu, krievu, igauņu un angļu valodā, šogad tā būs pieejama arī vācu valodā.

Kopā ar tūrisma aģentūrām un tūrisma uzņēmējiem esam izstrādājuši un piedāvājam tūrisma maršrutu «Viena diena — divas valstis», kurā ietverta Rūjienas novada un Mulgi reģiona iepazīšana.

Mums ir ļoti laba sadarbība ar Igaunijas pierobežas pašvaldībām. Šogad plānoti lieli un vērienīgi pasākumi. 23. februārī Rūjienas kultūras namā atpūtas vakars «Omulība» būs veltīts Igaunijas simtgadei. Ciemos ar svētku uzrunu, koncertu un balles mūziku viesosies kaimiņi — igauņi. Pērn, sagaidot 18. novembri, mēs ciemojāmies Igaunijā — Latvijai veltītā sarīkojumā. 21. jūlijā notiks Mulgi maratons, kuram starts tiks dots Karksi-Nuijā, bet finišs būs Rūjienā. Šim notikumam papildus sekojiet līdzi sociālajos tīklos un Mulgi maratona mājaslapā.

Pērnā gada nogalē, domājot par šā gada budžeta izlietojumu iedzīvotāju sporta, kultūras, tūrisma un aktīvās atpūtas atbalstīšanā, devāmies uz Rūjienas vidusskolas pašpārvaldi, lai izzinātu arī jauniešu vēlmes. Saņēmām, mūsuprāt, vērtīgu ierosinājumu — Rūjienas kultūras namā rīkot jauniešu balles ar galdiņiem un dzīvo mūziku. Tad nu tagad Rūjienas kultūras namā notiek jauniešu balles, kas ir ļoti kupli apmeklētas. Mums prieks par to, un esam gatavi uzklausīt vēl citas jauniešu idejas. Tā aug mūsu nākamie pasākumu apmeklētāji un aktīvie rūjienieši!

10:34